,

Trenér frenštátského fitka Dominik Pospíšil má za sebou vydařenou závodní sezónu

Dominik Pospíšil_Grand Prix Jalex 2017

V profesionálně vybaveném fitness Fit AURA ve Frenštátě pod Radhoštěm vám k dosažení vytoužených cílů při pravidelném tréninku pomáhá udržovat se v kondici i osobní trenér Dominik Pospíšil. Se svým nikdy nechybějícím úsměvem a povzbudivým slovem se stal Dominik již velmi oblíbenou a neodmyslitelnou součástí frenštátského fitka. Sportování v posilovně a kulturistika je jeho život. Před pár týdny se mu podařilo dosáhnout jeho snu a získal zlatý pohár pro absolutního vítěze Grand Prix Jalex Krnov. Na jeho úspěchy a pocity jsme se ho zeptali za vás.

Gratulujeme, Dominiku, k dosažení tak krásné a cenné trofeje.

Děkuji, je to vážně úžasný pocit.

V Krnově ale vlastně sezóna končila. A ty jsi získal těch pohárů více.

Ano, je tak. Byla to velmi vydařená závodní sezóna, kde jsem posbíral co se dalo. První závody Smartlabs cup 2017 se konaly v brněnském kulturním centu Babylon. Byly to úžasné závody, ale pro mě dosti náročné na přípravu. Startoval jsem vždy ve dvou kategoriích, jak v juniorech tak v kategorii mužů do 30 let. Fascinující atmosféra všech lidí – a že jich nebylo málo  – mě dovedla v juniorech ke zlaté medaili a v mužích jsem si sáhl na bronz za třetí místo.

První závod sezóny a už takový úspěch. Blahopřejeme. Medaile musely být o to větší motivace do dalších soutěží.
Ano. Spolu s tím, že další soutěž Grand Prix se konala v mé rodné Ostravě. Již příprava byla náročná a třetí den soutěže jsem byl skoro bez vody. Ale v publiku jsem uslyšel za oponou své jméno a tak jsem šel dělat show. Neskutečná atmosféra, díky níž jsem opět obhájil prvenství v juniorech a získal zlatý pohár. V mužské kategorii jsem z posledních sil vybojoval druhé místo. Bylo to neskutečné! Ale pořád jsem měl nutkání se zlepšovat.
Proto jsi to zkusil do třetice…
Spolu se svým trenérem, který se o mě celou dobu dokonale staral, jsme se rozhodli, že zkusíme ještě poslední závody, kde to dotáhneme do konce a vybojujeme všechno, co půjde. Forma vygradovala tak, jak jsem sám sebe ještě nikdy neviděl. Ten večer bylo rozhodnuto –  všechno nebo nic. Poslední volba závodu padla na Grand Prix Jalex Krnov.
Takže jsi jel do Krnova všem ukázat, co v tobě je. Jaké pocity převládaly?
Byl jsem neskutečně vyčerpaný, ale trenér mě uklidnil, že dneska je můj den D a musím bojovat. Jakmile jsem se objevil na pódiu, měl jsem hrozně dobrý pocit. Křeče ve svalech zázrakem zmizely a já se mohl soustředit na výsledek. Opět jsem vybojoval zlato v juniorech. Pak přišla mužská kategorie. Rozhodčí si dávali na čas. Po prvním vyvolání jsem věděl, že jdu do finále. Přišla část volných sestav, kde jsem se mohl projevit. Když  jsem odcházel do zákulisí za potlesku diváků, měl sem nepopsatelný pocit.
Při vyhodnocení výsledků na mě padla náhlá nervozita a strach. Vyhlásili šestou pozici, pátou pozici, čtvrtou. A já věděl, že tam bude medaile. Třetí místo bylo obsazeno. Zůstal jsem já a můj obrovský konkurent. Pohlcený pocity jsem nevnímal nic. Až najednou mi někdo zvedl ruku nad hlavu! Jediné, co jsem byl schopný říci, bylo: „Je to tam!“. Odešel jsem z pódia, vyčerpaný a nechápající, co se to vlastně stalo a jak jsem mohl vyhrát.
Takže jsi to dokázal. Paráda!
Ano, byl to nepopsatelný pocit. A tímto to ještě neskončilo. Náhle přišel pořadatel, že jdu bojovat ještě o absolutního vítěze celé soutěže. Mladý kluk, který vyhrál dorosteneckou kategorii, já jakožto výherce juniorské kategorie a mužské kategorie do 30 let a obrovský chlap – výherce mužské kategorie nad 30 let. Stál jsem uprostřed pódia a už tehdy jsem měl slzy v očích. Náhle mi rozhodčí zvedl ruku nad hlavu a já nevěděl co mám dělat. Snad jen to, že jsem zvedl nad hlavu zlatý pohár pro absolutního vítěze. Ještě dnes mám slzy pokaždé, když si na tento okamžik vzpomenu.

Nezbývá, než Dominikovi ještě jednou za celý tým Fit AURA pogratulovat a popřát štěstí v dalších sezónách.

A pokud se chcete s Dominikem setkat, zacvičit si s ním, nebo se nechat tímto mistrem přímo sami trénovat, zastavte se u nás ve Fit AURA na recepci, napište nám na e-mail recepce@fitaura.cz nebo zavolejte na 556 801 778 a domluvte si svůj vlastní trénink. Kdo ví, třeba se s Dominikem sami jednou na podobné soutěži utkáte. Hurá do toho!